Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Praca w Norwegii przy produkcji spożywczej

| Porady | 13 czerwca 2014

Warto biwakować w miejscu niezbyt zacisznym od źródła obowiązującej wody nienadmiernej przy kucharzeniami, nie powinno być jednak kłopotów ze wydobyciem stacji benzynowej, czy ogólnych ubikacjach. Wbrew obiegowej opinii latem Norwegia nie jest w ogóle krajem aż tak lodowatym. Aczkolwiek kilkanaście cieplejszych materyj trzeba skonfiskować, przydadzą się głównie w nocy wraz z zaczątkiem sierpnia.

Pracy w Norwegii jest wiele, a dużo ofert czeka w budownictwie. Niestety, nim podpiszesz zgodę, musisz zwyciężyć pozwolenie na prace i pobyt. Najpierw musisz wydobyć osobę, która zechcę cię zatrudnić. Potem dopiero starasz się o zezwolenie na robotę. W tym zamiarze zginasz morał wraz z uznaniem zatrudnienia Norwegia dam pracę dla Polaków. Jeżeli jednakże już odjechałeś do Norwegii, chodzisz z tymi aktami na policję. Wszelkie te formalności może również wziąć na siebie twój pracodawca, pod warunkiem, że otrzyma od ciebie pełnomocnictwo. Przed wyjazdem do pracy do Norwegii warto zaznajomić się z tamtejszym targiem pracy, z realiami tam przeważającymi, kulturą itd. Uprości nam to nowszy byt w tym ojczyźnie. Warto korygować oferty z robotą w Norwegii na portalach oddanych pracy w Norwegii, zarówno tych polskich jak i norwegów. Oferty bez znajomości języka: http://norwegia.pracabc.pl/od-zaraz/praca-bez-znajomosci-jezyka/

W Norwegii nie ma podręczniku definiującego wysokość płacy minimalnej. Gaże są negocjowane przez pracodawców i kontakty zawodowe. Często zamykane są ugód zespołowe dotyczące wy nagrodzenia. Stosunki zawodowe bardzo monitorują, ażeby podwładni z Europy Środkowo-Orientalnej nie wygrywali mniej aniżeli Norwegowie. Umiarkowana miesięczna pensja wynosi ok. 28000 koron miesięcznie. Koszty wynajmu mieszkania i koszty utrzymania są dość wielkie. Najdrożej jest w Oslo i większych miastach. Na miejsce musisz poświęcić ok. 3700 koron miesięcznie. Pozostałe tyle musisz posiadać na jedzenie. Jednocześnie ok. 800 koron kieszonkowego. Na miesiąc wymagasz ok. 8200 koron, czyli ponad 1000 euro.

Najbardziej liczne ogłoszenia Norwegia czekają w budownictwie. Zatrudnienie wydobędą także inżynierowie i pracownicy gorliwi do zatrudnienia na architekturach wiertniczych i w przemyśle rybnym. W sezonie letnim (od maja do września) rewidowani są pracownicy w odcinku turystyki (kucharze, kelnerzy jak również personel niewykwalifikowany do sprzątania i pomocy w kuchni). Pracę na wakacje można znaleźć w internecie pod adresem. Ogłoszenia pojawiają się już w lutym, nie warto dlatego czekać na minioną chwilę.

 

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.