Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Norwegia praca w Skandynawii z językiem angielskim

| Porady | 27 listopada 2015

Przez wiele lat rejony skandynawskie, przede wszelkim Szwecja i Norwegia, kojarzyły się Polakom z opcją wyjazdu na „saksy” owocowe. Wciąż zatrudnienie wakacyjna przy zbiorach słodkich owoców jest bardzo chodliwa, jednak norweski rynek odkorkował się także na pośredników odrębnych zawodów. W obrębu tym szpitale czekają na polskich medyków i pielęgniarki. Ofiarują wyższe zyski, pieczę społeczną, jak również przywileje zawodowe. Lecz położą też zapotrzebowania, przede wszelkim lingwistyczne. Małżeństwa nie wiedzące chociażby języka angielskiego nie posiadają sposobności na zatrudnienie. Do zatrudnienia nieodzowni są także fachmani zatrudnieni przy wyciągnięciu ropy naftowej, w przemyśle rybnym, turystyce, budownictwie.Okazję na prace posiadają podwładni leśni, żeglarze i agenci różnorakich zawodów morskich. Prawowita posada w Norwegii jest także w charakterze Au-pair.

Norwegia praca 2016

Musisz jednak rozumieć, że żaden pracodawca nie zatrudni cię bez co najmniej towarzyskiej biegłości języka norwega lub angielskiego, i nie może to być biegłość stwierdzana, jednakże rzeczywista. To właśnie balustrada lingwistyczna zawadza wielu Polakom znajdowanie zatrudnienia w tym sektorze. W szczególności dotyczy to podejść scalonych z szczerą obsługą nabywcy. Dążenie pracy bez znajomości języka w Norwegii na obszarze bez wcześniejszego rozeznania i stwierdzenia danych o sposobie rekrutacji może się przedłożyć utratą czasu i pieniędzy. Nie masz ochronie, że zastaniesz zwierzchnika sklepu albo odmienną osobę ustępliwą za fundowanie robotników. Przechodzenie od sklepu do sklepu potwierdza się tylko w przypadku mniejszych organizacji. Obszerne hipermarkety mają swój program rekrutacji oparty na aplikacjach przekazywanych trasą elektronową.

Należy wspominać, że Norwegia to jedno z najdroższych państw świata. Każdy dzień bez zatrudnienia w tym obrębu wiąże się ze poważnymi kosztami. Odjeżdżając do dziedziny fiordów musisz uprowadzić ze sobą minimum 6-8 tys. koron. Przy rozsądnym gospodarowaniu finansami ilość ta zezwoli ci przetrwać bez zatrudnienia jakieś 3-4 tygodnie. Mnogość gazet zamieszcza oferty o robotę. Największym szczęściem cieszy się ogólnokrajowa gazeta Aftenposten, która w swoim niemężnym przekazaniu wydaje propozycje z całego tygodnia. Oferty z gazety można także wykryć w internecie. Należy pamiętać, że norweskie kompanie nie wywierają wywieszania propozycji w swoich klubach, sklepikach czy kawiarniach. Tym więcej warto do wszelkiego miejsca zajrzeć i porozmawiać. W ten sposób najpospieszniej otrzymamy prace w pubach, kawiarniach, czy sklepikach z pamiątkami. Tam rotacja jest największa, a i zamówienie na robotników szerokie, bo często rok żyje całkowity rok. Legalna praca w Drammen: http://praca-produkcja4u.pl/2016/drammen/

Wielu Polaków, którzy po wjeździe do Norwegii pospiesznie dostrzegli, że obszar ten odmienni się raczej silnie od Wielkiej Brytanii. Nie ma tam hal fabrycznych, w jakich można wykryć pochwycenie równo z trasie, towarzystw gdzie mnogość zatrudnionych konstytuują repatrianci z Polski. Nie ma również setek agencji, w których odrabiają nasi ziomkowie. Lepsze przedsiębiorstwa przemysłowe zainteresowane podwładnymi z Polski unikają rekrutacji przesiedleńców na obszarze, w Norwegii. Przedkładają upełnomocnić to zagadnienie stosownym spółkom. Dlatego korzystają z służb polskich filii zatrudniających się przeszukiwaniem robotników w Polsce. Takie biura świetniej zweryfikują doświadczenie, praktyka języka i sztuki indywidualnych petentów aniżeli sami Norwedzy. Na analogicznych maksymach odbywa się rekrutacja robotników filii metalurgicznej i w budownictwie.

Podczas wyszukiwania zatrudnienia w Norwegii, znaczące jest, ażeby postawić sobie praktyczny zamiar. Jeśli marzysz o kolosalnych przychodach, obszernym żywocie dla siebie i rodziny wyjazd do zatrudnienia bez przyrządzania nie będzie innowacyjnym rozwikłaniem. Jeśli sprawisz wszystko, żeby wyśmienicie się przygotowywać: przerwiesz studia na zacnej uczelni, nauczysz się języka cudzoziemskiego, idziesz na wczasy do Norwegii, zaznajomisz się z tamtejszą kulturą i trybami, być może marzenie się zaspokoi. Niestety w Norwegii, tak jak w każdym odmiennym państwa, można spotykać się z nieporządnymi pracodawcami. Dlatego trzeba szczegółowo przedstawić się z ważnymi nakazami prawa. Jednym z najczęstszych niecnotliwych ochronień jest zaniżanie nagrodzenia. Należy także oddać na pomiar godzin pracy jak również odmienne warunki włączone w konwencji. Na rejonie warto pytać podwładnych o ich stronę o spółce. Przedsięwzięcie można także zbadać w rozkładach norweskich przedsiębiorstw.

 

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.